Česky Polski
Drobečková navigace

Úvod > Turistika > Akce v okolí

Akce v okolí


Prohlídka zoo

Místo
Masarykova 1347, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce

Více

Německé, fancouzské a rakouské malířství 19. století

Místo
Masarykova 723, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Základ této kolekce tvoří odkaz velkopodnikatele Heinricha von Liebiega (1839–1904), velkorysého mecenáše, sběratele a člena čestného kuratoria Severočeského průmyslového muzea. Tato ojedinělá soukromá sbírka byla v průběhu let rozšířena o akvizice města Liberec (z prostředků Liebiegova fondu), libereckého muzea a od roku 1953 Oblastní galerie v Liberci. Součástí odkazu Heinricha Liebiega bylo také třicet dva oleje a pět akvarelů francouzské krajinomalby 19. století. Stálá expozice představuje díla příslušníků tzv. barbizonské školy a kolekci deseti obrazů Eugèna Boudina.

Více

1. prohlídková trasa - základní

Místo
Zámecká 4001, 46401 Frýdlant
Datum konání
Stálá akce

Prohlídka hradu, nejstaršího hradního muzea s galerií Gallasů a Clam-Gallasů, sbírky zbraní a části věnované Albrechtu z Valdštejna. Dále prohlídka, mimo jiné, obsahuje Vrchnostenskou kancelář, uniformy sloužících nebo koňské postroje. Z hradu se přejde do zámku a projde se podkrovím s hostinskými pokoji, sestoupí se do dámských pokojů a dále do pánské části a reprezentačních salonů. Prohlídka je ukončena v zámecké kuchyni.

Více

I. velký prohlídkový okruh, II. malý prohlídkový okruh

Místo
Lidická 1, 47125 Jablonné v Podještědí
Datum konání
Stálá akce
Typ

První okruh je delší a prohlídka trvá asi 70 minut. Návštěvníci se na prvním okruhu seznámí nejen s historií zámku, ale i s historií o vývoji nábytku a drobných uměleckých předmětů od gotiky až po tzv. historizující slohy. Prohlídková trasa respektuje architektonické prvky a řešení místností, a tak si návštěvník může prohlédnout téměř originálně dochovanou zámeckou kapli Seslání Ducha svatého, Černou kuchyň s otevřeným ohništěm ze 17. století, vrchnostenskou kancelář s trezorem a mechanickým bezpečnostním zařízením z 19. století, Bajkový sál s renesančním kazetovým stropem z roku 1610, anebo Zdislavinu světničku, která vznikla v 17. století při barokní přestavbě zámku. Druhý okruh je kratší, ale i tak prohlídka trvá asi 50 minut. První třetina prohlídkové trasy je totožná s prvním okruhem a je zakončena Černou kuchyní. Návštěvník tak nemá možnost podívat se do dalších místností zámku jakou jsou zbrojnice, Liebiegovské pokoje a Zdislavina světnička. Přesto uvidí podstatnou část lemberských interiérů dokladujících historický vývoj od gotiky po klasicismus a samozdřejmě se seznámí i se stavební a rodovou historií zámku.

Více

2. prohlídková trasa - nová zbrojnice

Místo
Zámecká 4001, 46401 Frýdlant
Datum konání
Stálá akce

V této expozici je umístěno více než tisíc zbraní, z nichž nejstarší je možné datovat do poloviny 12. století a nejmladší pocházejí z 1. světové války. Jsou tu zastoupeny zbraně chladné i palné, zbraně vojenské i lovecké.

Více

Historická expozice

Místo
Masarykova 437, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Osvětluje významné mezníky v dějinách Liberecka od 12.století do roku 1918. K jejich bližšímu poznání přispívají informativní texty, archivní listiny, plány, mapy, modely, grafické listy, obrazy a uměleckořemeslné exponáty z příslušných historických období. Souhrn expozičních prvků ilustruje postupnou proměnu libereckého regionu v moderní průmyslovou oblast. Samostatná výstavní sekce je věnována stavebnímu a správnímu vývoji města Liberce.

Více

Expozice užitého umění

Místo
Masarykova 437, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Zahrnuje v chronologickém přehledu vývoj evropského užitého umění od starověku do současnosti. Nevšedně bohatý soubor uměleckých předmětů ze sbírkových fondů skla, keramiky, porcelánu, textilu, tapiserií, nábytku, dřevořezeb, hodin, starých tisků, šperků, ušlechtilých i obecných kovů a dalších oborů nabízí vedle estetického zážitku rovněž zprostředkovanou informaci o proměnách výtvarných slohů v průběhu staletí.

Více

Historie Nového Města pod Smrkem

Místo
Palackého 276, 46365 Nové Město pod Smrkem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Nizozemské malířství 16.-18. století

Místo
Masarykova 723, Liberec I-Staré Město, 46001 Liberec
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Kabinet českého malíře Petra Dillingera

Místo
Svobody 32, Český Dub IV, 46343 Český Dub
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více